پنجشنبه 23 آبان 1398 Thursday 14 November 2019 16 ربیع‌الاول 1441

سئوالات Heading Matching

سئوالات Heading Matching

نوشته شده توسط: حامد محمدحسینی

همانطوریکه می دانید هرپاراگراف در انگلیسی با یک یا دو جمله به نام Topic Sentence شروع می شود که کل تمام موضوع پاراگراف را خلاصه می کنند. این جمله در بیشتر حالات جمله اول و گاهی در جمله دوم خواهد بود. برخی پاراگراف ها هم نیاز به یک جمله انتهایی برای جمع بندی خواهند داشت که به آن Concluding Sentence گفته می شود و دوباره بر محتوای جمله Topic اشاره میکند. بنابراین منطقی است برای یافتن Theme یک پاراگراف به خواندن دقیق همین چند جمله اکتفا کنیم.

حال پاراگرافی را درنظر بگیرید که در آن در مورد موسیقی و بچه ها مرتب صحبت شده است. آیا عنوانی مثل:

The effects of music on children.

عنوان خوبی برای این پاراگراف خواهد بود؟ مسلماً اگر در داخل پاراگراف در مورد effects موسیقی برروی کودکان بحث نکرده باشد، این عنوان برای این پاراگراف خوب نیست. کلماتی مثل Effects را که معمولاً در ابتدای عناوین وجود دارند Organising Words نام دارند که باید به محتوای اصلی پاراگراف ربط داشته باشند.

بنابراین برای پاسخ دادن به سئوالات Heading Matching باید ابتدا کلمات Organising را در عناوین بیابیم و سپس با خواندن خیلی دقیق (حتی ترجمه کردن به فارسی) جملات اول، دوم و آخر پاراگراف سعی در Match کردن آنها با هم نماییم.

توجه به دو نکته در پاسخ دادن به سئوالات Heading Matching بسیار ضروری است. ابتدا اینکه پاراگراف های متن منطق Chronological دارند یعنی به ترتیب از گذشته شروع شده و به حال می رسند و به آینده خواهند رسید. این مسئله در انتخاب عناوین بسیار اهمیت دارد.

نکته دوم آنکه جزئیات و مثال های داخل پاراگراف فقط برای Support جمله Topic می آیند و خود نمی توانند یک عنوان خوب برای پاراگراف باشند. بنابراین به دنبال کلیت پاراگراف ها باشید نه جزئیات آنها.

نظرات   

 
+3 #3 sسجاد 1394-08-29 20:03
بسیار عالی و راه گشا بود. به جرات می تونم بگم منی که تا حالا N تا سایت خارجی چک کردم برای داشتن یک استراژی دقیق، به هیچ وجه تا حالا ندیدم کسی به این شکل این نکات رو بیان کنند.
البته قطعا این اصول صرفا مطلق شما نیست، ولی همینکه به این شکل آنها را سازمان یافته در اختیار من و دیگر دوستان قرار دادید بسیار بسیار جای تشکر و قدر دانی هست.
ان شالله موفق و پیروز باشید
سجاد
:-)
بازگو کردن
 
 
+9 #2 yaass 1394-06-30 18:34
سلام استاد. عالیه این نکات واقعا ممنون
میشه لطفا در استراتژی تایمینگ ریدینگ ها هم مطلب بذارین
ممنون
بازگو کردن
 
 
+1 #1 عادل 1394-01-19 11:49
سلام
فوق العاده بود نکتتون. یعنی منو می شه گفت که با این نگته ای که فرمودین نجات دادین. خیلی ممنونم.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

لینک های آنلاین برای گوش کردن به Podcastهای Euronews

آزمون آزمایشیIELTS

Mock Registration

لغات کاربردی IELTS

لغات ضروری آیلتس

منابع آزمون آیلتس

IELTS Sources منابع آزمون آیلتس

آمار بازدیدکنندگان

2992650
بازدید امروز...........بازدید امروز...........594
تمام بازدیدها.........تمام بازدیدها.........2992650

عضویت در خبرنامه